Tuzlu sudan enerji üreten girişim – waterlight

Posted by

 Kolombiyalı bir girişimci tarafından icat edilen bu cihaz, tuzlu sudan veya idrardan enerji üretiyor.Cihaz,500 ml deniz suyu ile 45 günlük ışığa ve telefonu şarj etmeye yetecek miktarda elektriğe dönüştürüyor.Çok başarılı bir inovasyon.

Kolombiyalı yenilenebilir enerji start-up’ı E-Dina , şebekeden bağımsız topluluklarda güneş lambalarına daha güvenilir bir alternatif olarak tuzlu suyu elektriğe dönüştüren kablosuz bir ışık geliştirdi .

WaterLight adı verilen taşınabilir cihazın, 45 güne kadar ışık yayabilmesi için 500 mililitre deniz suyuyla (veya acil durumlarda idrarla) doldurulması gerekiyor.

Mini güç jeneratörü görevi gören cihaz, entegre USB portu üzerinden cep telefonunu veya başka bir küçük cihazı şarj etmek için de kullanılabiliyor.

Yenilenebilir enerji şirketi E-Dina tarafından tasarlanan WaterLight, özellikle deniz kenarındaki elektriğe erişim sıkıntısı yaşayan yerleşim yerleri için önemli bir çözüm sunuyor. Kendisi de geri dönüştürülebilir olan bu cihaz ile yarım litre tuzlu sudan 45 gün boyunca elektrik üretilebiliyor

Kaynak : https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7109820917165256704/?utm_source=share&utm_medium=member_android

Ana Sayfa : https://www.waterlight.com.co/

Sosyal Medya : https://www.instagram.com/edina_waterlight/

Yabancı Kaynak : https://www.dezeen.com/2021/04/23/waterlight-edina-wunderman-thompson-colombia/

Bir yanıt yazın