Ciddi yürüme bozukluğu olan hastaların ayağa kalkıp yürümesini sağlayan girişim – Wandercraft

Posted by

Dış iskeleti, 30 milyon küresel tekerlekli sandalye kullanıcısının şehirlerinde veya kasabalarında özgürce yürümelerine yardımcı olabilir. Bu muazzam inovasyon parçalarının sıradan insanlar için daha erişilebilir olması gerekiyor. Engelli olmak ve yürüme şansına sahip olmak asla bir ayrıcalık olmamalıdır!

İnsanlar engelli olmayı seçmezler ve sağlıklı bireylerle aynı fırsatlara sahip olmayı hak ederler. Bu etkileyici teknolojinin New York’ta düzenlenen canlı bir etkinlikte tanıtılmasının ardından ön siparişler 2024’ün başlarında açılacak. Engellilere yönelik bu önemli adım, yaşamlarını kolaylaştırmak ve toplumsal eşitlik sağlamak amacıyla atılmıştır.

Hakkımızda
Wandercraft 2012 yılında, tekerlekli sandalyenin yürümekten yoksun insanlar için tek seyahat aracı olarak kalmasını kabul etmeyi reddeden ve hareketlilik ve bağımsızlık için daha iyi bir çözüm yaratabileceklerini düşünen bir grup mühendis tarafından kurulmuştur. Wandercraft otonom yürüyen dış iskeletler geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır.

İlk versiyon olan Atalante, 2019 yılında ticarileştirildi ve Avrupa ve ABD’deki rehabilitasyon ve nöroloji hastaneleri tarafından kullanılıyor. Atalante, birçok hastaya gerçekçi, eller serbest çok yönlü hareket temelinde yenilikçi bakım sunmaktadır.

Geçtiğimiz yıl Yapay Zeka ve Robotik alanındaki kayda değer büyüme ve yenilikler üzerine düşünmek, çeşitli alanlarda gelecekteki atılımlar için zemin hazırlıyor. Tekerlekli sandalye kullanıcılarının daha fazla hareket kabiliyeti kazanmasına yardımcı olan kişisel bir dış iskeletin piyasaya sürülmesi, teknolojinin bağımsızlığı ve özgürlüğü artırma potansiyelini örneklemektedir. Çığır açan bu yeniliklerle 2024’ün görünümü umut verici.

Ana Site : https://en.wandercraft.eu/

Bir yanıt yazın